בנימה אישית

תושבים יקרים שלום רב,

השירותים המוניציפאליים הם לב לבה של עבודת מועצה מקומית. בחודשים האחרונים עבדנו על התאמת המבנה הארגוני של המועצה לצרכים שלכם, התושבים, ושל העסקים במושבה. השינוי נעשה אחרי בחינת צרכי התושבים והעסקים במושבה, ורצוננו להתאים את השירותים לצרכים שלכם.

השינוי יקבל ביטוי בין היתר בריכוז מערך השירותים המוניציפאליים ועיבויים , שיפור הזמינות והשירות של מחלקות התברואה ואחזקת המבנים, פיקוח, רישוי העסקים, נוי וחזות המושבה, ביטחון ומוקד פניות התושבים. עיבוי השירות ושיפורו , כמו גם מהלך שיפור הזמינות, המענה לתלונות ופניות, והנגשת השירותים נעשה בהמשך להתחדשות המועצה במספר ממלאי תפקידים בכירים שנבחרו לאחרונה – מהנדסת מועצה, מנהלת אגף חינוך, גזבר חדש, ומנכ"לית חדשה, שמנהלת את השינוי, והתאמת המבנה הארגוני למציאות החיים של התושבים והיזמים במושבה.

אני מתחייב להמשיך לעדכן אתכם ביישום הרפורמה.

בינתיים, שורת עדכונים, ותזכורת לאירועים שהיו החודש:


חדש במחלקת ההנדסה

פיתוח שכונת האורנים

נבחרה חברת ניהול לפרוייקט הפיתוח של שכונת האורנים (הדרומית). בימים אלו מקיימים עובדי החברה סיורים רגליים בשכונה על מנת למפות את המצב בשטח, את הצרכים והליקויים לקראת יציאה למכרז הפיתוח עצמו. עלות הפרוייקט מוערכת בכ – 20 מליון ש"ח. ראש המועצה, אני נמצא במגעים מתקדמים עם רשות מקרקעי ישראל באשר להעברת התקציב לכך במלואו.


הגנת הסביבה: התחדשנו בפחים כתומים לפסולת אריזות

בהמשך למטרה ששמתי לקדם את נושא הקיימות והשמירה על איכות הסביבה במושבה אנחנו מקדמים הפרדת פסולת לפי סוגים. כחלק מכך הגיעו למושבה לשימושנו פחי מחזור כתומים, עבור מחזור אריזות. הפחים הוצבו במיקומים שונים, ובזמן הקרוב נבצע תהליכי הסברה, נחלק סלים כתומים ייעודיים לאיסוף האריזות, לפני הבאתן לפח. מידע נוסף על הפחים הכתומים ניתן למצוא בקישור.

הפחים הכתומים הגיעו למושבה

הפחים הכתומים הגיעו למושבה


קידום עסקים ותיירות במושבה

במסגרת קידום שיתופי הפעולה בין העסקים המקומיים, התיירות והתעסוקה במושבה ובמרחב כולו, קיבלנו מימון מלא של משרד הכלכלה להשתתפות של נציג המועצה שלנו בהכשרה מקצועית במסגרת קורס לקידום עסקים. יגאל שרגיל, מנהל מרכז הצעירים הוא הנציג שלנו, והוא מעדכן מעת לעת בלוח האירועים באתר המועצה ובפייסבוק של המועצה ושל מרכז הצעירים. בין עדכוניו: פעילות  פורום אומנים, תיירנים, פנאי ונופשפרי שיתוף פעולה בין הרשות המקומית למעו"ף – הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים של משרד הכלכלה. מנחת הפורום היא ד"ר אסנת ברושי חן. בפגישה נכחו תיירנים ואומנים מראש פנה, שקיבלו דוגמאות ממיזמים דומים במקומות שונים בעולם ויצאו עם חומר למחשבה למפגשים הבאים. אומנים, תיירנים וכל העוסקים בתרבות הפנאי והנופש במושבה מוזמנים להצטרף לפורום זה. פרטים אצל יגאל, מנהל מרכז הצעירים 052-3855742

פורום תיירנים, אומנים פנאי ונופש - מפגש ראשון

פורום תיירנים, אומנים פנאי ונופש – מפגש ראשון

המועצה שלנו הצטרפה לתכנית "מעברים" לעידוד תעסוקה ויזמות כלכלית, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. במסגרת התכנית מתקיימות השתלמויות מקצועיות ליזמים המעוניינים להקים עסק. מפגשי "חולמים עסק" למשל מיועדים לעסקים בכל שלב, הם מתקיימים פעם בשבועיים ומתארחים בכל פעם בעסק אחר ברחבי הגליל, מלווים ביועץ עסקי ובצוות מעברים. "שישי עסקי" – מפגש בעלי עסקים, המתארח אחת לשבועיים, ביום שישי, כל פעם בישוב אחר. אני מזמין אתכם להתעניין באתר שלנו או של מעברים אצבע הגליל על ימי העיון, ולהשתתף. מומלץ ומעשיר.

מפגש ג'וב קלאב 30.10.2019

מפגש ג'וב קלאב בראש פנה

ראש פנה נבחרה להיות אחד מהישובים המקבלים את ההטבות של תוכנית "מסלול ירוק". תוכנית זו, מבית התנועה הקיבוצית, נועדה לקדם עסקים קטנים ולהגדיל את החשיפה אליהם ברמה הארצית. מפגש חד פעמי להכרת המסלול והצטרפות לאפליקציה, המגבירה את חשיפת העסקים, התקיים בתאריך 5.11.2019. פרטים נוספים בקישור. הרשמה ומידע נוסף, יגאל, מנהל מרכז הצעירים, 052-3855742


שיתוף פעולה עם עמותת התיירות "ארץ הגליל"

קידום התיירות הוא אחד האתגרים והמשימות המרכזיות שלנו, ואחד המנופים לצמיחה כלכלית במושבה. על מנת לקדם נושא זה יצרנו שיתוף פעולה עם עמותת התיירות "ארץ הגליל", שקבעה את משרדיה באתר השחזור. בשיתוף פעולה עם עמותת השחזור התקיימו מפגש וסיור עם נציגי משרד התיירות, מר ואיל כלוף וצוות משרדו. האורחים פגשו תיירנים ויזמים בעלי אטרקציות ומלונות מהאזור. הם נחשפו לתכניות של עמותת התיירות "ארץ הגליל" והעניקו תקציבים ליעוץ, קידום ופיתוח יזמות מקומית ואזורית. למרות מזג האויר הסגרירי, צוות משרד התיירות לא ויתר והתנסה בסדנה אינטראקטיבית המספרת את סיפורה של ראש פנה.

צוות משרד התיירות בסדנה בראש פנה

צוות משרד התיירות בסדנה בראש פנה


חדש במחלקה לשירותים חברתיים

הצטרפו אלינו ארבעה סטודנטים לעבודה סוציאלית, הלומדים מקרוב על מורכבות עבודת העו"ס במחלקה. אנחנו רואים חשיבות לקחת חלק בתהליך ההכשרה של הסטודנטים לעבודה סוציאלית מתל-חי, הנחשפים למקרים שונים, מלווים משפחות ולומדים את דרכי הפעולה, תחת הדרכה ופיקוח של צוות המחלקה.

נובמבר הוא חודש האזרח הותיק. במהלך החודש מתקיימות מגוון פעילויות לאזרחים הותיקים שלנו, והפעם בסימן – תקשורת, למשל סדרת מפגשים עם רדיו קול הגליל העליון, תרגולים וסיור לאולפן ההקלטות, וכמובן…שידור. ניתן להתעדכן בלוח האירועים באתר המועצה, בדפי הפייסבוק של המועצה, או המרכז הקהילתי ופורום תרבות וקהילה.


חדשות הנוער

בימי שני בשעות אחה"צ פועלת תכנית "מעגל בנות" המיועדת למספר בנות מכיתות ח'-ט' בשיתוף עם המחלקה לשירותים חברתיים.  "מעגל בנות" הינה תוכנית תהליכית שמעצימה נערות מתבגרות ומקנה להן כישורי חיים, כלים לחיזוק הדימוי העצמי, מודעות עצמית וחברתית וכל זאת באווירה נעימה אינטימית ושמחה.

למדא – מרכז למידה החל פעילותו בבית הנוער בימי חמישי. מתנדבים נפלאים מהקהילה עומדים לרשות בני ובנות הנוער בעזרה בשיעורי בית והכנה למבחנים.

פעילות בית הנוער חזרה לשגרה, עם תכנית חינוכית חברתית לבני הנוער בהתאמה לצרכים הנוער, ולחזון יחידת הנוער במושבה.

ארוחת ערב משותפת– מתקיימת באופן קבוע בימי רביעי בערב, בימי חמישי פעילות מגוונת ומשתנה בהתאמה לכל הגילאים, או לשכבות גיל מסויימות ובערב שבת פעם בשבועיים פעילות חופשית עם המדריכים.

תוכנית פעילות הנוער לחודש נובמבר נשלחה להורים בדוא"ל, הקפידו להתעדכן גם בפייסבוק

בני הנוער מכינים שרשראות לסוכה הקהילתית

בני הנוער מכינים שרשראות לסוכה הקהילתית


הספרייה שלנו מארחת, והפעם: מיכל דליות

הספרייה הציבורית מביאה במהלך השנה מגוון מרצים בתחומי התרבות והחינוך. במסגרת הרצאות אלו הגיעה לראש פנה מיכל דליות, המוכרת בתור "סופר נני" מהטלוויזיה. מיכל הדגישה את הקושי כיום לגדל ילדים, והקדישה בדבריה מקום מרכזי לחשיבות הנוכחות ההורית, והעשרת ארגז הכלים ההורי בדרך לשיפור החוויה המשפחתית. הקהל הרב קיבל ממנה מגוון עצות וטיפים בנושא ההתנהלות המשפחתית. בסיום המפגש השתרך תור ארוך לקבלת עצות, חתימות על ספרים וסלפי משותף.

מיכל דליות בהרצאה 24.10.2019

מיכל דליות בהרצאה 24.10.2019


תיאטרון המדיטק הציג בספרייה את "חנן הגנן"

ילדי ראש פנה נהנו מהצגה איכותית לכל המשפחה על פי ספרה של רינת הופר: "חנן הגנן". תיאטרון המדיטק מגיע לראש פנה במסגרת הצגות ילדים הקשורות לספרי ילדים מובחרים ואיכותיים, כחלק מפעילות התרבות של הספרייה הציבורית. הצגה נוספת של תיאטרון המדיטק תתקיים בתאריך 23.12.2019, ההצגה: "מלך הטבע".

הצגה חנן הגנן

הצגה חנן הגנן


בבית החינוך שלנו – לומדים לשוחח באנגלית

שותפות צח"ר- פאלם ביץ מבית הסוכנות היהודית, בשיתוף עם המועצה המקומית ראש פנה מקיימת תכנית ייחודית לשיפור השפה האנגלית המדוברת. התכנית כוללת 21 מפגשים שבועיים בקבוצות קטנות המועברים על-ידי מדריכים שנבחרו בקפידה, בעלי ניסיון בהדרכה וחינוך, וכמובן בעלי אנגלית ברמת שפת אם. המפגשים מתקיימים בסיום יום הלימודים בבית החינוך וילקומיץ' ללימודי שדה וקהילה, ומיועדים לתלמידי כתות ה' – ו'. 

לומדים לדבר אנגלית

לומדים לדבר אנגלית


 

כלבים משוטטים

תושבים רבים פנו אלינו עם תלונות על כלבים המשוטטים חופשי ברחובות הישוב. חלק מהתושבים אף הותקף על ידי כלבים כאלו. מדובר בכלבים השייכים לתושבי המושבה. מאחר וכיום השירות הוטרינרי של אשכול גליל מזרחי הוא זה שאמור לתת מענה לבעיה כזו, ביצענו פניה רשמית. סוכם כי פקחי השירות יעברו בראש פנה על בסיס קבוע מספר פעמים במהלך השבוע, בשעות שונות של היממה וילכדו כלבים המשוטטים באופן חופשי. אנו נעקוב אחרי פעילות הפקחים. חשוב לי ליידע: כל פניה בנוגע לחיות משוטטות יש להפנות למוקד הווטרינרי של אשכול גליל מזרחי בטלפון: 8451*


אזהרת כלבת!

בשבועות האחרונים התגלו מספרי מקרי כלבת בישובי הסביבה. מדובר בתנים ובכלבים משוטטים אשר נלכדו ונמצאו חולים. השירות הוטרינרי של אשכול גליל מזרחי קורא לכל התושבים לדווח למוקד הווטרינרי של אשכול גליל מזרחי 8451*, או ללשכת השירות הווטרינרי באשכול בטלפון 04-6427095 על כל חשד למגע שהתרחש בין בעלי החיים שלכם, או בינכם ובני ביתכם ובין בעלי חיים החשודים כנגועים בכלבת. יש להקפיד לסגור את הכלבים בבית או בחצר, ולמנוע מהם לשוטט באופן חופשי, או ללא רצועה. חשוב מאד לוודא שבעל החיים שלכם מחוסן בחיסון בר תוקף כנגד כלבת. ככלל, במקרה של מגע אדם עם בעל חיים משוטט, יש לשטוף את חלק הגוף שבא במגע היטב במים וסבון, מספר פעמים ולחטא אותו ולדווח על כך ללשכת הבריאות בטלפון 04-6994257. פרטים והנחיות נוספים ניתן לקבל בקישור.


זרקור על… והפעם: מור סניור, רכזת מועדון מופ"ת

מור סניור

החודש נכנסה לתפקידה רכזת חדשה למועדון מופ"ת – מועדון המיועד לאזרחים הותיקים ומתוקצב על ידי הרשות המקומית והמשרד לשירותים חברתיים. מור סניור, אמא לשני בנים, מתגוררת בקיבוץ נאות מרדכי, והיא בעלת תואר שני בשלטון מקומי והתמחות בזיקנה – ניהול הגיל השלישי.  מור מביאה איתה עשר שנים של פעילות במסגרת השלטון המקומי, בתחומי קהילה, בהיבטים ארגוניים, חינוכיים וקהילתיים. האני המאמין שלה לגבי הגיל השלישי, בכלל, ומועדון מופ"ת, בפרט, כולל בילוי שעות הפנאי בפעילות חברתית, תרבותית מעשירה. מור מאמינה בעשיה למען העמקת השייכות ושילוב האזרח הוותיק והקשיש בסביבתו, בניית מערכת חברתית תומכת, יצירת גירויים ואתגרים אינטלקטואליים, גופניים ונפשיים, ושימור התפקוד בתחומי החיים השונים. מור שמה לה למטרה לעודד את החברים להתנדב ולסייע בהפעלת המועדון ובתחומים נוספים בקהילה או באופן פרטי. בשיחה התייחסה מור לכניסתה המרגשת לתפקיד ואמרה: "אני מודה לכם על הזכות לשליחות נעלה זו לשותפות ב"והדרת פני זקן" . "

נאחל למור הצלחה.

פעילות פתיחה של מועדון מופ"ת

פעילות פתיחה של מועדון מופ"ת


פרידה מרן בנצ'יק

רן בנצ'יק, מנהלת מחלקת שפ"ע, סיים החודש את תפקידו לאחר 13 שנות עבודה מסורה. רן ידוע במושבה כמי שאוזנו היתה קשובה לפניות התושבים, ואשר נחלץ לטיפול בתקלות ובמפגעים בכל שעות היממה, בכל ימות השבוע בכל מזג אויר. אנו רוצים להודות לרן על שנים של עבודה מסורה ולאחל לו בהצלחה בהמשך דרכו.


עד כאן להפעם.

עדכונים שוטפים ניתן לקבל באתר המועצה ובפייסבוק