ראש פנה לובשת (תו) סגול

תשעה מכל עשרה עסקים בראש פנה חזרו לפעילות. מוטי חטיאל ראש המועצה: הנעת הפעילות הכלכלית היא מטרה מרכזית

השבוע של ראש פנה נפתח עם חזרת מערכת החינוך לשגרה מלאה בצורה חלקה וללא תקלות, ונמשך במהלך מואץ של המועצה המקומית להנעת הכלכלה המקומית לפעילות.

מנתונים שמפרסמת המועצה עולה כי 90% מ-250 בתי העסק שבתחום המוניציפלי של המושבה חזרו לפעילות, כך מדווח יגאל שרגיל, מנהל מחלקת קידום ורישוי עסקים במועצה המקומית ראש פנה. שרגיל עוסק בשבועיים האחרונים בקידום "תו סגול" – הכלי שיצרה המדינה ליציאה ממשבר הקורונה – לעסקים בתחומי המושבה, במטרה להניע מחדש את הכלכלה המקומית ולהחזיר כמה שיותר תושבים לתעסוקה.
מוטי חטיאל ראש המועצה: "הנעת הכלכלה המקומית היא מטרה מרכזית, לכן שכרנו, בשיתוף סוכנות מעוף לעסקים קטנים ובינוניים של משרד הכלכלה, את שירותיה של יועצת עסקית שתעזור לעסקים שהיו סגורים במשך חודשיים לחזור לפעילות בדרך הנכונה והמתאימה להם."

לדברי יגאל שרגיל, עסקים המקבלים קהל נדרשים לפעול בהתאם להנחיות ה"תו הסגול", ביניהם, בתי אוכל, מקומות למכירת מזון, בתי מרקחת, ואחרים. 120 עסקים אחרים, ביניהם חנויות, גלריות, חדרי כושר, מספרות ואחרים טעונים אישור תו סגול על בסיס תצהיר שממלא בעל העסק, על מנת לוודא כי העסק שבבעלותו מקיים ושומר את ההנחיות. כאמור 90% מכלל העסקים כבר חזרו לפעילות, וכ- 50% מכלל העסקים הטעונים באישור תצהיר כבר שלחו תצהיר חתום למועצה המקומית.

מוטי חטיאל, ראש המועצה, הנחה את המחלקה לקידום ורישוי עסקים לערוך מיפוי של כלל העסקים במרחב הכניסה לראש פנה, ולהנגיש עבורם את המידע, על מנת שיוכלו להצהיר על מוכנותם לחזרה לפעילות מלאה. באתר המועצה נפתח אינדקס עסקים מקוון לחשיפה נוספת, ובנוסף, יצאה לדרך הרשמה למפת תיירות שתכלול את עסקי התיירות של ראש פנה.

אירית ברק, מנכ"לית המועצה, ציינה כי בימים הקרובים יתחיל מסע הסברה ברחבי המושבה ובעסקים עצמם, על הנחיות התו הסגול. עסקים אשר ייעמדו בהנחיות יקבלו תו שייתלה בחזית העסק, ויראה לציבור שזו סביבת עסקים בטוחה מהידבקות בנגיף קורונה.