כתבי-עת דיגיטליים:

ספרות, אמנות ותרבות

אודיסאה

כתב עת אודיסאה

כתב עת העוסק במחשבות, רעיונות ודילמות המתקיימים בחזית העשייה המדעית והפילוסופית העכשווית, בהוצאת טבע.

אימגו- כתב-עת בנושאי תרבות ותוכן

כתב עת אימגו

מגזין אימגו נועד לספק לגולש הישראלי מקור בלתי נלאה של ידע אשר באמצעותו יוכל הוא להרחיב את אופקיו, להעשיר את עולמו וליהנות מחוויית גלישה אינטלקטואלית ותרבותית. מדורי המגזין מכילים מאמרים המקיפים מכלול רחב של נושאים החל מאמנות, ספרות ותיאטרון, המשך בהיסטוריה, פילוסופיה, מיתוסים ופולקלור, פמיניזם, צבא וגיאופוליטיקה, מדע וכלה במאמרי ביקורת חברתית ואקטואליה שמטרתם לספק זווית התבוננות נוספת על מציאות חיינו היום-יומית.

אלכסון

כתב עת אלכסון

כתב עת דיגיטלי המפרסם מאמרים עבריים ומתורגמים בתחומי מדע, פילוסופיה, תרבות ואמנות.

"ארכיון" – כתב עת ישראלי לארכיונאות ולתיעוד

כתב העת של האיגוד הישראלי לארכיונאות ולמידע.

הו!

כתב עת ספרותי עברי בעריכת המשורר והמתרגם דורי מנור, שהחל לצאת לאור בישראל משנת 2005  בהוצאת אחוזת בית. חברי מערכת כתב העת הם סיון בסקין ומשה סקאל.

היסטוריה ותאוריה: הפרוטוקולים

כתב עת הסטוריה ותיאוריה הפרוטוקולים

מבית המחלקה להיסטוריה ותאוריה בבצלאל. נוסד כבמה לברור, חידוד ועדכון רעיונות ומושגים ואמצעי ליצירת ממשקים חדשים בין ממדי הפרקטיקה והתאוריה של דיסציפלינות הלימוד בבצלאל: האמנויות החזותיות מצד אחד ואמנויות הסביבה והעיצוב מצד שני.

טבור: כתב עת לענייני היסטוריה, חברה, תרבות והגות של מרכז אירופה

כתב עת טבור

מטרתו של כתב העת לשמש במה, עבור חוקרים מהארץ ומהעולם העוסקים בתחומים שונים ומגוונים של החברה, התרבות וההגות של מרכז אירופה, להציג את מחקריהם העדכניים ביותר. הוא שואף ללכד את עבודותיהם של חוקרים מדיסציפלינות שונות והוא פתוח למנעד רחב של תחומים אקדמיים כמו ספרות, היסטוריה, לימודי תרבות, מדע הדתות, פילוסופיה, מחשבת ישראל, מדע המדינה, סוציולוגיה ועוד. יוצא מטעם המרכז להיסטוריה גרמנית על שם ריכרד קבנר באוניברסיטה העברית בירושלים.

יקוד

כתב עת יקוד

'יְקוֹד' הוא כתב-עת לספרות עברית, ישראלית ויהודית. 'יְקוֹד' מבקש את הספרות הנכתבת מתוך חבירה לשׂפה הנושאת ערכים אתיים, אסתטיים, מטפיזיים, מדעיים, היסטוריים, דתיים, מדינתיים וארץ-ישראליים, מתוך חבירה לשאלות יסוד ותשובות יסוד המבקשות לחתור אל הראשונות.

מבוע

כתב עת ליצירה יהודית בספרות, בהגות ובאומנות

מעמקים

כתב עת מעמקים

כתב עת וירטואלי לספרות ואמנות מבית מכללת הרצוג

ספרות ילדים ונוער

כתב עת ספרות ילדים ונוער

כתב-עת לחקר ספרות ילדים, לעידוד הקריאה ולביקורת. מטרתו של כתב-העת לעדכן את קוראיו בנעשה בשדה ספרות הילדים, לשמש כלי עזר חינוכי, לעודד קריאה ולהפיץ את הספר הטוב בקרב ילדים, באמצעות קהילת המבוגרים המתווכים בין הילד והספר – ספרנים, חוקרים, מחנכים ויוצרים.  כתב העת רואה אור בחסות "קרן הספריות לילדי ישראל" והמכללה האקדמית לחינוך  ע"ש דוד ילין.

תקריב- כתב עת לקולנוע דוקומנטרי

כתב עת תקריב

תקריב הוא כתב עת מקוון הלוקח על עצמו להעלות לדיון ולביקורת את הקולנוע התיעודי הישראלי. מדי שנה מופקים בישראל עשרות רבות של סרטים תיעודיים, רובם המכריע לא זוכה לדיון שהוא ראוי לו. תקריב מבקש ליצור שיח סביב היצירה הקולנועית, שמייצגת אפשרויות חדשות לחקור, לדמיין ולחוות את העולם שאנחנו חיים בו.


חינוך והוראה

אאוריקה

כתב עת אאוריקה

כתב עת להוראת מדע וטכנולוגיה בבית ספר היסודי היוצא לאור באופן דיגיטלי על ידי מרכז המורים הארצי למדע וטכנולוגיה לבית הספר היסודי,  המרכז לחינוך מדעי וטכנולוגי,  אוניברסיטת תל-אביב.

ביטאון מכון מופ"ת

כתב עת מופת

מזמן בימת שיח למאמרים בתחום המחקר, החינוך וההוראה, הנכתבים בידי אנשי חינוך מן המכללות להוראה ומן האוניברסיטאות ובכל גיליון מתקיימת במת דיון בסוגיה עקרונית. הירחון משמש במה להצגת ספרים ומאמרים בארץ ובחו"ל, פרי עטם של מרצים מן המכללות ומן האוניברסיטאות.

במעגלי חינוך – מחקר, עיון ויצירה

כתב עת במעגלי חינוך

כתב עת בהוצאת המכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין'הינו כתב עת שפיט, מקוון, המפרסם מאמרים עיוניים ומחקרים במגוון נושאים הקשורים לתהליך החינוך, חברה ותרבות.
כתב העת מייצג ראייה בין-תחומית – בין אנשי חינוך, מחקר וטיפול.

בתנועה

כתב עת בתנועה

כתב עת למדעי החינוך הגופני והספורט בהוצאת המכללה לחינוך גופני ולספורט ע"ש זינמן במכון וינגייט. כתב העת מאפשר במה ליוצרים מהמכללה ומחוצה לה בתחומי הדעת של התנועה והספורט. זהו כתב עת רב-תחומי המציע שיתוף בידע עובדתי ובהגיגים מדעיים של אנשי מקצוע בתחום הפעילות הגופנית והספורט. מטרת כתב העת לעודד שיח אקדמי מושכל בתחומי הדעת המגוונים של מדעי התנועה, והספורט.

למד לשונך

מבית האקדמיה ללשון עברית. בעלונים מתפרסמות המילים בשימוש כללי שקבעה האקדמיה ומבחר מונחים מתוך המילונים המקצועיים שאושרו באקדמיה.

מדי חודש בחודשו

כתב עת של האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך.

ראש גדול

ירחון מדע לצעירים היוצא בשיתוף האגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך. בירחון כתבות, מאמרים, קישורים, סקירות ושעשועי מדע בתחומים הנמצאים בחזית המחקר המדעי בארץ ובעולם.


שונותכתב עת מידעת 

אקולוגיה וסביבה

כתב עת אקולוגיה

כתב עת למדע ולמדיניות הסביבה, משמש אכסניה בין-תחומית לדיונים, למאמרים ולמחקרים העוסקים בסוגיות עכשוויות של סביבה וקיימות בישראל. מיזם משותף של האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה (ע"ר), החברה להגנת הטבע, המשרד להגנת הסביבה, קרן קיימת לישראל ורשות הטבע והגנים ואינו מיועד למטרות רווח.

בנוגע לרגש

מבית עמותת נט"ל- נפגעי טראומה על רקע לאומי

יד ושם ירושלים

כתב עת רבעוני באנגלית ובעברית הסוקר התפתחויות מרכזיות הקשורות לשואה וליד ושם. כתב העת סוקר מגוון גדול של נושאים ובהם יזמות מחקר חדשניות, כינוסים אקדמיים, כלי חינוך, קורסים להכשרת מורים ופיתוח תכניות לימודים. הכתבות מספרות על פרסומים חדשים, על רכישות חדשות של פריטים מתקופת השואה ועל פרויקטים והישגים רבים של היכל השמות של יד ושם המנציח את קרבנות השואה. עוד בכתב העת סיפורים אישיים של קרבנות שואה, של ניצולים ושל חסידי אומות העולם, דבריהם של אישים ידועי שם שביקרו באתר, מידע על מכלול המוזאוני החדש ומאמרים על מגמות ועל נושאים הקשורים לשואה.

מידעת

כתב עת מידעת

כתב עת אקדמי, מקצועי, שפיט העוסק בהיבטים השונים של ספרנות, מידע וארכיונאות. מטרתו להציג את העשייה המחקרית-מקצועית ולדון בנושאים עכשוויים בתחום, כדי לתרום לפעילות האקדמית ולקידום ספריות, ארכיונים, מרכזי מידע ותרבות.